O nás, resp. o mně

Jsem sběratel

Jsem sběratel modelů aut. A to už hodně dlouho.

Se sbíráním modelů autíček jsem začal trošku později… Bylo to sice až na průmyslovce, ale vydrželo mi to po celý život. Sbírání se tak věnuji již téměř celé půlstoletí.

Má sbírka dnes čítá řadu pozoruhodných modelů a za každý z nich jsem rád. Každý model mi dělá radost, každý je svým způsobem unikátní, každý má svůj příběh…

Tatra, Škoda a značka FALM

Časem můj koníček přerostl do podnikání, tak jsem začal malosériově vyrábět vlastní modely pod značkou FALM. Firma vznikla v roce 1994 (Brno) a dnes už bohužel neexistuje.

Dodnes mě však pojí osobní vazby zejména s exkluzivními modely mé vlastní výroby. Jde především o českou klasiku v podobě legendárních vozů Tatra nebo závodní vozy značky Škoda auto – více v sekci Moje modely.

Fanda BMW

Mé modelářské srdce však nepatří jen značkám Tatra a Škoda, jsem také velkým fanouškem prestižní německé značky BMW. Tedy víc než fanouškem a nadšeným modelářem, ale také řidičem jednoho krásného veterána s BMW na kapotě.

Pořád rád kompletuji stavebnice (specializuji se na modely firem BBR, SMTS, PROVENCE MOULAGE aj.).

Stále je pro mě prioritou přesnost provedení a kvalita.

mVITRÍNKY: moje vitrínky

Vitrínky, které byly součástí modelů značky FALM, jsou na rozdíl od modelů samotných stále dostupné. Aktuálně se specializuji právě na výrobu vitrínek. I u vitrínek dbám především na kvalitu, která je v současnosti tak trochu nedostatkovým zbožím.

Dodávám krabičky na modely, ale i další sběratelské kousky. A říkám jim vitrínky.

Mé vitrínky, mVITRÍNKY chcete-li, dělám tak, aby vyhovovaly každému sběrateli. Každý model, každý kousek sbírky si totiž zaslouží reprezentativní vitrínku. Nic na tom nemění ani fakt, že kvalitní, reprezentativní vitrínky u nás nejsou k mání. Tedy teď již ano – právě prostřednictvím tohoto webu.

Více o vitrínkách…